האם לשלוח לבית הספר או להשאיר עוד שנה בגן
באמצע השנה זימנה הגננת את גלי, אמא של איתי בן החמש וחצי, ואמרה לה שאינה בטוחה שהזאטוט בשל לעלות לכיתה א'. "מבחינה רגשית כמובן", היא מיהרה להוסיף, "קוגניטיבית הוא בהחלט מוכן". רני, אבא של איתי, היה סקפטי. הוא מכיר את הבן שלו יותר טוב מהגננת, כך סבר. "ילדים הם לא צ'ולנט ולא אבוקדו, שצריך להבשיל אותם בחממת הגן, חבל שאיתי הנבון יבזבז עוד שנה במשחקים. לדעתי הוא יעשה חיל בכיתה א'"...
להורדת המאמר לחץ כאן

קיץ בסימן פרידות. כיצד להיפרד מכל המסגרות
הנה אנו בחודש האחרון של שנת הלימודים. חשים את הקיץ, את ריח הים, הכלור בבריכה, השמש המתחממת... ועם הקיץ ? אנו נפרדים ממסגרות, כך אנו רגילים כבר שנים ? נפרדים מהגננת, נפרדים מהמחנכת, נפרדים מבית הספר, מסיימים חוגים, קורסים וכדומה. הפרידה חשובה עבורנו, כמעבר בין תקופות. זו ההזדמנות שלנו כהורים, להקנות הרגל חשוב לילדנו: להתכונן לפרידה, להתעכב עליה, לתת משהו מעצמך בפרידה ולמצוא מה לקחת לעתיד
להורדת המאמר לחץ כאן

צלילים לנפש: תרפיה במוסיקה עם ילדים. מאת דורית אמיר
מאמר זה מאפשר הצצה אל תוך חדר הטיפול במוזיקה, חדר סגור ודיסקרטי בדרך כלל, ובכך אני מקווה להסיר את ערפל המסתורין שאופף אותו לעתים ולהגביר את המודעות למהות הטיפול ולמטרותיו.
להורדת המאמר לחץ כאן

מחקר: ילדים שהתגברו על אוטיזם
החוקרת דבורה פיין הציגה בוועידה לאוטיזם שנערכה בשיקגו נתונים שמראים כי 10 אחוז מהילדים האוטיסטים יכולים להתגבר על התסמונת.
להורדת המאמר לחץ כאן

מצגת טיפול ביצירה והבעה
מהו טיפול רגשי? אלו טיפולים רגשיים קיימים? למי מיועד הטיפול? מהם שלבי הטיפול? על אלו ועוד שאלות נוספות תענה המצגת שלפניכם.
להורדת המאמר לחץ כאן